Szülői tájékoztatás óvodai beiratkozásról

Tisztelt Szülők!

Az óvodai beiratkozást érintő változásokkal kapcsolatosan szeretném Önöket tájékoztatni!

A koronavírus által kialakult rendkívüli helyzetre vonatkozóan az emberi erőforrások minisztere – a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.)

Korm. rendeletre figyelemmel – a 2020/2021. nevelési, illetve tanévre történő óvodai beiratkozással kapcsolatosan, valamint

EMMI határozat) a 2020/2021. nevelési évre történő óvodai beiratkozások vonatkozásában egyedi eljárási szabályokat határozott meg.

Tordas Község Önkormányzata értesíti azokat a szülőket, akiknek gyermeke 2020. augusztus 31-ig, valamint a 2020/2021-es. nevelési év során betölti a 3. életévét (az utóbbiak előjegyzésben kerülnek). 2020. április 21-ig felveszi a felvételi körzetébe tartozó gyermeket, akik vonatkozásában nem érkezett hozzá jelzés, hogy másik óvoda felvette volna őket. Amennyiben nem a területileg illetékes, tehát nem a Tordasi Mesevár Óvoda intézményébe kívánja gyermekét iratni, legyen szíves tájékoztatni ezen eshetőségről 2020. április 18-ig.

A beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a gyermek első óvodai nevelésének napján kerül majd sor intézményünkben.

A gyermek felvételét követően, a felvételről írásban értesítjük a szülőket!

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok listája megtekinthető az óvoda honlapján. Valamint a beiratkozáshoz szükséges nyomtatványok is az óvoda honlapján tölthetők le!

A fentiek vonatkozásában, ha kérdésük van az alábbi telefonszámon tájékozódhatnak: 20/ 248-8860

Kívánok jó egészséget mindannyiuknak!

Tisztelettel:                                 Diósiné Besenyei Boglárka Mária

óvodavezető