2018. Karácsony

Mesevár hírek

Mire ezt a cikket olvassák már elhalványultak a karácsonyi gyertyák fénye, de reméljük ,hogy a szeretet és az odafigyelés megmaradt mindenki szívében és kitart a következő Karácsonyig.

Nagy izgalommal vártuk a Mikulást, díszítettük az óvodát, mikulásokat, manókat, csizmákat varrtunk, mikulásbábot festettünk, ragasztottunk. A Művelődési Házban zenés előadáson találkozhattunk vele a másik napon pedig ellátogatott minden csoportba. Sok ajándékot kaptak a gyerekek a nagyszakállú Télapótól, ő pedig mesélt a gyermekkoráról is, majd mindenki letette a manóesküt. A csillogó szemek és az örömteli gyermekarcok magukért beszéltek. A november sem telt esemény nélkül óvodánkban.

Az Oktatási Hivatal kezdeményezésére a Mosoly Manó program keretében ajándékokkal teli dobozokat gyűjtöttünk hátrányos helyzetű gyermekek részére. Szülői értekezleten a jövendő elsősök szülei találkozhattak a tanító nénikkel, köszönjük Pókné Katinak és Szabóné Móninak, hogy velünk töltötték ezt a jó hangulatú estét.

A Nyúl csoportosok egészségnapon voltak a Szociális Otthonban, kirándultak a tárnoki Szabó üveggömbkészítő manufaktúrába és készülődtek az ünnepekre. Köszönet a gyermekek szállításáért Szilágyi Kornélnak és Csohányné Erikának. Ezúton köszönjük Gercsényi Gabriellának és Derecskei Jánosnak a felajánlásokat.

A Csibe csoportosok sokat sétáltak a gyönyörű őszi időben és ádventi koszorút készítettek Kovács Petra segítségével. Készülnek a mézeskalácssütésre.

A Katica csoportosok izgalommal készülnek a mézeskalácssütésre és luca búzát is vetnek, aki kíváncsi, hogy mekkorára nőtt jöjjön el hozzájuk és kérdezze meg őket.

A Süni csoportosok az anyukákkal készítették az ádventi koszorút, de nem is egyet, hanem ötöt. Egyik szebb volt, mint a másik, de a legszebb az öröm az arcokon. Köszönjük Sörösné Timinek, Lippné Juditnak, Szukola Heninek, Kuszné Katinak, Horváthné Fanninak, Kitzingerné Annának ,Hollósvölgyi Zsuzsának, hogy velünk és nekünk koszorút készítettek,és szebbé tették az ünnepi készülődésünket.

A mézeskalács sütésre is szeretettel várjuk a szülőket.

Még előttünk a harmadik gyertyagyújtás és a karácsonyi vendégség. Kívánjuk, mindenkinek hogy az új esztendő egészségben és békességben teljék.

„Adjon Isten, minden jót
az új esztendőben!
Jobb időt, mint tavaly vót,
az új esztendőben!