Mesevár hírek 2018 május

Mesevár Hírek

A tavasz nemcsak a természetben hozott pezsdülést, de megszaporodott a jeles napok, ünnepnapok száma is.

Szakmai napon vendégül láttuk a martonvásári Szent László Katolikus Óvoda, baracskai Bóbita Óvoda, Váli Mesevölgy Óvoda, Ercsi Napfény Óvoda óvodapedagógusait. Takács Pálma kiváló zene- és óvodapedagógus tartott nekünk tartalmas szívet és lelket melengető egész napos előadást. Gazdagodtunk módszertani és gyakorlati ismeretekkel egyaránt.

Nagy izgalommal várták a gyerekek Komorócki András és felesége által szervezett tájfutást. Köszönjük, hogy a gyermekeknek ismét nagy örömet szereztek és ezáltal megszerettetik a mozgást, a tartalmas szabadidős tevékenységet.

Április 21-én udvar szépítésre hívtuk a szülőket. A szülők az óvoda dolgozóival közösen lefestették az udvari játékokat. Álljon itt azon szülők neve, akik a munkában nagy lelkesedéssel és jókedvvel vettek részt: Albert Balázs, Csohány Tibor és felesége Szeghalmi Erika, Ferreira Gábor, Horváth Erika, Mahó Péter, Puskás Géza, Tarsoly András, Tüske Tamás.

Április 23-25 tartottuk az óvodai beiratkozást, 21 gyermek felvételét kérték óvodánkba.

Szilassyné Müller Anikó méhészeti bemutatót tartott. A gyermekek és a felnőttek is egyaránt álmélkodva hallgatták az előadást. Köszönet a finom mézkóstolóért és az előadásért!

A Katica csoportosok ellátogattak a Hóka Lovardába és nyuszi simogatóban jártak csoporttársuknál Nagy Lellééknél.

Április utolsó napján hagyomány nemcsak a faluban, de az óvodában is a májfa állítás. Az idén a Csibe csoportos fiúkkal fát vágtunk, fűrészeltünk a patak parton majd vállra vették és énekszóval elhoztuk az óvoda udvarába. Az udvaron szalagokat kötöttünk a lombjára és felállítottuk. A lányoknak nagyon tetszett és süteménnyel köszönték meg ezt a szép ajándékot. A májusfa körbetáncolása sem maradt el. A falusi májfát is a Csibe csoportos gyerekek díszítették fel és táncolták körbe.

Május 4-én gyümölcs, zöldség és gyümölcslé kóstoló volt a nagycsoportosok részére a Bugyulófalva Szociális Szövetkezet által. Az ízlelés mellett játékos vetélkedőn is részt vettek.

A cikk alján láthatók az iskolába induló nagycsoportosok képei. Egyik szemünk sír a másik nevet. Szomorúak vagyunk, hogy ismét itt az idő és búcsúzni kell. Örülünk, hogy így megnőttek és már képzeletbeli tarisznyájukban a sok élménnyel, mesével, verssel, játékkal, ismerettel iskolába indulnak. Kívánunk nekik örömteli iskolás éveket!

Milichovszkiné Szalai Ilona

tablo2018

Három egész napon át

Bújtam erdő vadonát,
Gomba-mezőt, szikla-tetőt bejártam.
Három egész napon át
Faragtam egy furulyát,
Vadrózsából tündérsípot csináltam.

Búcsúzóul szaporán
Megfújom a furulyám,
Elmegyek én árkon-bokron, sövényen.
Árkon át és bokron át
Elhagyom az óvodát,
Tanulok az iskolában serényen.

Weöres Sándor

Tegnap : Szilárda