Kisbíró 2018 április

örül a napnak.

Gyere szép tavasz,

ölbekaplak!

Nagyon vártuk már a meleg tavaszi napsugarakat, a csicsergő madarakat, a színes kikeletet. A jó idő beköszöntével sokat játszottunk az udvaron, séták alkalmával felfedeztük a zöldellő természetet.

A gyerekekkel veteményeztünk, minden csoport lelkesen ültetett. Azóta izgatottan figyelik, vizsgálják a földet, hogy melyik csoport ágyásában bújnak elő a növények. Ezúton is köszönjük Sági Anikónak a vetőmagokat és a kiskerti szerszámokat!

Tavasszal véget ért a színházi előadások sorozata. Utolsó alkalommal a Brémai muzsikusok című zenés meseelőadást tekintették meg a nagycsoportos óvodások.

A húsvéti készülődés időszakában kézműves játszóházat szerveztünk, ahol a nagyobb gyerekek dínótojást és szalvétatechnikával díszített cserepet készítettek, míg a kisebb óvodások márványozással színesített tojást.

A baptista gyülekezet bábelőadása jóvoltából a húsvéti történetet, szokásokat ismerhették meg a gyermekek.

Az év végi kirándulások tervezete körül nagy az ujjongás, hiszen idén a Csibe, Nyuszi és Süni csoportosokkal a Veszprémi Állatkertet céloztuk meg. A legkisebbek a Katica csoportos gyerkőcök a martonvásári Kutatóintézet parkjába készülnek el látogatni.

Áprilisban dolgozói munkakörben változás történt. A Nyuszi Csoport dajka nénije Varga Mónika más területen folytatja munkáját, helyette Lévai Gyöngyi látja el a feladatokat. Mindkettejüknek sikeres munkát kívánunk!

Tegnap : Szilárda
Ma : Valér