Szeptemberi hírek

Vízfestékkel.

Sárgák lettek

A levelek,

Fújtak, fújtak őszi szelek.

Fújtak, fújtak

Őszi szelek,

Lehullottak

A levelek.

Ott vannak

A fák alatt,

Látod a sok aranyat?

A nyári vakáció után szeptember elsején kitárta kapuit a Mesevár Óvoda. Újra vidám gyermekzsivaj tölti be a termeket.

Ebben a nevelési évben két csoportban is nagycsoportos korú gyerekek vannak, ők a Csibe és a Nyuszi csoportba járnak. A középsős ovisoké a Süni csoport és a legkisebb gyerekek a Katica csoportba kerültek. A befogadási időszak elején a kiscsoportosok a szüleikkel együtt ismerkedtek az óvodai élettel. A kezdeti sírdogálásokat felváltotta az örömteli játék.

Új munkatársak is érkeztek az óvodába, Puskás Dóra a Süni csoport óvónénije és Németh Nikolett a Katica csoport pedagógiai asszisztense. Ezúton is sikeres tanévet kívánunk nekik!

Az ősz sok izgalmas programot tartogat az óvodásainknak. Készülünk a népmese hetére, az állatok hetére, az egészségnapra. Hagyományainkhoz híven októberben megrendezzük a szüreti mulatságunkat.

Szeptemberben papírgyűjtést szerveztünk, amelynek bevétele az óvodai programokat színesíti.

Kovács Attilának köszönjük a finom barackokat!

Óvodánk működtetésében változás történt. Átszervezés miatt az óvoda visszakerült az Önkormányzathoz. Új nevünk Tordasi Mesevár Óvoda lett.