Áprilisi hírek

„Süss fel nap,fényes nap,

kertek alatt a kis bárány majd meg fagy”

A gyermekekkel nap mint nap énekelve hívogattuk  a napocskát, meghálálta az óvodások igyekezetét és egyre melegebben ontotta ránk sugarait. Így lehetőségünk nyílt az ébredő természet szépségeit megfigyelni kisebb kirándulások alkalmával. A Katica csoportosok ellátogattak Gyúróra Baranyi Noémi gazdaságába. Nagycsoportosok lévén bepillantást nyertek a könyvtár titokzatos világába.

Egyik délelőtt Mayer Lóránd segítségével a western faluban aranyat is moshattak. Egy nagyon lélekemelő gondolatként a bicikli úton lévő tündérlakot is felújították, mely jó cselekedetükért a tündérek örökké hálásak lesznek. A Süni csoportosok ellátogattak a Halenár gazdaságba, ahová a télen lemorzsolt kukoricát elvitték a tyúkoknak, valamint megnéztük a traktorok, gazdasági munkagépek sokaságát. Az 1848-as forradalom és szabadságharcra emlékezve a Nyuszi csoportosok műsorát nézhettük meg, majd együtt a Petőfi szoborhoz sétálva elhelyeztük az emlékezés koszorúját és a gyermekek által készített nemzeti jelképeket. A Víz világnapja alkalmából a gyermekek vízzel kapcsolatos kísérleteket végezhettek, a víz felhasználásának lehetőségeivel ismerkedtek, csíráztattak, valamint a víz, mint az élővilág nélkülözhetetlen része kapcsán  tapasztalatokat gyűjtöttek. Dankos Anikó kezdeményezésében egy nagyon derűs hangulatú mesedramatizálást láthattunk a kis felhő történetéről. Kelepnek, a gólyának a Csibe csoportosok fészket készítettek, hogy otthonosan érezze magát óvodánkban. A jó időnek köszönhetően a Nyuszi csoportosok szervezésében Komoróczki András vezetésével az ovisok tájékozódási futáson vehettek részt. A közelmúltban a virágüzletbe is elsétáltunk, hiszen elkészültek az önkormányzatnak és  technikai dolgozóinak jóvoltából minden csoport részére a magas ágyások, melybe vetőmagot vásároltunk, valamint köszönjük a kialakított fedett teraszt, ami a játékaink védelmét szolgálja. 

Sok derűs és vidám pillanat vár ránk a közeljövőben is, melyeket kíváncsian várunk. 

Diósiné Besenyei Boglárka Mária

DSCN0632 DSCN1680

DSCN1788 WP 20170323 10 11 17 Pro

Névnapok

Tegnap : Jolán, Vid
Ma : Jusztin
Holnap : Laura, Alida
Holnapután : Arnold, Levente

Bejelentkezés