Nyílt nap az oviban

December 9-én nyílt nap volt az óvodában, a Csibe csoportban.
Advent lévén a délelőttöt karácsonyi hangulatban, az ünnepre készülődvén töltöttük.
A gyerekek kis párnácskákra csücsültek le egy nagy körben. Ilonka óvó néni közéjük telepedett egy képes bibliával a kezében, és belekezdett az érdekfeszítő történetbe. Az apróságoknak is lehetőséget adott a Szent család történetének felelevenítésében. A pásztorok éneke is felcsendült, melyet a gyerekek is daloltak.
Majd Marcsi anyuka mézeskalács tésztájának összetevőit próbálták kitalálni a gyerekek szaglás útján.
Az ülésben elgémberedett lábú csöppségeket egy nagy vércse (Ilonka néni) érkezése hozta lázas mozgásba. Hess! Huss! Miután elmúlt a veszedelem, az éhes kis madárkák nekiláttak a tízórai elfogyasztásának.
Ezután következett a nap fénypontja: a mézeskalács készítése. A lelkes kis cukrászok gyúrták, nyújtották, szaggatták a tésztát apró kezecskéikkel több asztalnál. Sorra kerültek az óriás tepsikbe a nagy mézeskalács fenyőfák, majd a csillag formájúak is. Ahogy megsültek a tészták, az óvó nénik hozták azokat vissza, hogy tovább folytathassuk mi, anyukák a munkálatokat a legkitartóbb kis cukrász pajtásainkkal. Párosával illesztettük össze a fenyőfákat, majd cukormázzal díszítettük azokat. A végeredmény pedig csodálatos 3D-s karácsonyfák erdeje lett. Ezután összeillesztettük és kidekoráltuk a csillagokat is, amelyek szintén 3D-s alakot öltöttek.
A gyerekek kimentek egyet a levegőre, majd felfrissülve érkeztek vissza és láttak neki az ebédjüknek. Az ebéd elfogyasztása után ki-ki készülődött a délutáni alváshoz, illetve a hazamenetelhez.
Én személy szerint nagyon jól éreztem magam ezen az alkalmon az óvodában. Jó volt látni, hogyan telik itt a gyermekem egy napja, s egy kicsit újra megtapasztalni az ovis hangulatot. Szép emlékeim vannak gyerekkoromból az óvodámról, ahová szívesen jártam, de azt hiszem, hogy ha most lennék ovis, ez itt sem lenne másképp. A kisfiam is nagyon szeret ide járni, a kislányom pedig alig várja, hogy jövőre ő is jöhessen.
Nagyon jó ötletnek tartom az ehhez hasonló nyílt napok szervezését.
Köszönöm szépen a lehetőséget!

Tarsolyné Kuti Katalin

20151123 105629 20151130 105451

20151209 101210 20151211 100110 

20151209 101443 20151214 104040

20151217 152451 20151217 152545

Névnapok

Tegnap : Emese, Sarolta
Ma : Csaba
Holnap : Apollónia
Holnapután : Ellák

Bejelentkezés